Vés al contingut
Ajuda
En què et podem ajudar?

Centraleta 93 253 21 00 De dilluns a diumenge, de 8:00 a 20:30 h

Temes d’ajuda

Icona Tràmits i gestions

Tràmits i gestions

Icona Cites

Cites

Icona Ubicacions i contacte

Ubicacions i contacte

Icona Pacient internacional

Pacient internacional

Icona Colabora

Col·labora

Llengua -
Ajuda

Una incubadora d'última generació per a la Unitat de Neonatologia, gràcies a l'empresa Embamat

15 Febrer 2019

La donació d'aquesta empresa d'embalatges ens permet adquirir un equipament d'alta especialització per a la vigilància intensiva de nadons prematurs

L'hospital celebra l'arribada d'una incubadora de vigilància intensiva d'última generació, gràcies a la col·laboració de l'empresa Embamat. L'adquisició d'aquest equipament d'alta especialització ens permetrà atendre els gairebé 700 nounats que necessiten ingressar en la Unitat de Neonatologia, el 80% nascuts en el nostre centre, especialment a aquells pacients extremadament prematurs, que neixen entre les 23 i 28 setmanes de gestació i que pesen entre 500 i 1.000 g.

Aquest nou equipament disposa d'un sistema de programari que controla la humitat, la temperatura, l'oxigen i el pes del pacient prematur. També compta amb una safata de raigs X integrada i de totes les prestacions necessàries per poder realitzar tècniques quirúrgiques de màxima complexitat i oferir una atenció integral al nadó prematur.

Els representants de la quarta generació d'Embamat, amb els germans Esteve i Roger Amatal capdavant, han visitat el nostre centre hospitalari i han pogut conèixer de primera mà les necessitats del Servei de Neonatologia i, especialment, les particularitats del programa especial Gran Immadur, amb què han col·laborat amb la seva donació. La companyia, líder en el sector de solucions d'embalatge globals i a mida, amb més de 85 anys en el mercat i amb seu a Terrassa, és conscient de la necessitat que les empreses col·laborin per a millorar les condicions de vida de les persones més vulnerables de la societat. La seva col·laboració amb l'Hospital Sant Joan de Déu Barcelona demostra aquesta voluntat d'estar al costat dels nens i nenes que més ho necessiten.