Vés al contingut
Ajuda
En què et podem ajudar?

Centraleta 93 253 21 00 De dilluns a diumenge, de 8:00 a 20:30 h

Temes d’ajuda

Icona Tràmits i gestions

Tràmits i gestions

Icona Cites

Cites

Icona Ubicacions i contacte

Ubicacions i contacte

Icona Pacient internacional

Pacient internacional

Icona Colabora

Col·labora

Llengua -
Ajuda

Mango finança un equip d’intel·ligència artificial que reduirà el temps de les ressonàncies magnètiques

05 Març 2024
Ressonància SJD

La companyia reafirma el seu compromís amb la salut infantil, facilitant l’accés dels pacients de l’Hospital Sant Joan de Déu Barcelona a la darrera tecnologia en el diagnòstic mèdic

Mango, un dels principals grups d’Europa de la indústria de la moda, renova el seu compromís amb la salut i el benestar dels infants i col·labora, un any més, amb l’Hospital Sant Joan de Déu Barcelona amb l’objectiu de millorar l’atenció dels nostres pacients mitjançant l’ús de la tecnologia més avançada.

En aquesta ocasió, gràcies a la donació de Mango podrem incorporar per primera vegada en el nostre centre un dispositiu SmartSpeed basat en intel·ligència artificial a un dels equips de ressonància magnètica, que permetrà agilitzar l’execució d’aquesta prova i millorar-ne la precisió dels diagnòstics.

L’aplicació de la intel·ligència artificial en les ressonàncies magnètiques ha suposat una autèntica revolució en el camp de la medicina. Aquesta tecnologia accelera el procés d’anàlisi de les imatges, oferint-les en una major resolució i incrementant l’eficiència en la interpretació dels resultats.

Així mateix, el temps necessari per dur a terme la prova es veu reduït de manera important gràcies a aquest dispositiu, evitant la necessitat d’administrar anestèsia en molts dels nostres pacients. Si bé una ressonància cerebral amb equips convencionals té una durada aproximada de 40 minuts, amb SmartSpeed aquest procediment el podrem realitzar en menys de 3 minuts. S’estima que aquesta innovació beneficiarà anualment al voltant de 10.000 pacients.

La col·laboració de Mango ens impulsa a ser un hospital a l’avantguarda, permetent oferir el millor diagnòstic als nostres petits valents i garantint el seu benestar. El nostre centre té la sort de comptar amb el seu suport des de fa més de tretze anys, donant resposta a una gran varietat de necessitats que hem tingut al llarg dels anys, com ara l’impuls de noves línies de recerca, l’adquisició d’importants equipaments o fer realitat projectes com l’SJD Pediatric Cancer Center Barcelona.